سیستم تدارکات فرآیندمحور دانشگاهی و پژوهشگاهی

از محصولات شرکت راهکار مدیریت منابع مانی، پراکندگی و بی نظمی در فرآیندهای مختلف مربوط به خرید و تامین کالا و خدمات و نیز درخواست‌های کالا در انبارها را سامان‌دهی کرده و سبب افزایش کیفیت کارها و فرآیندها، کاهش زمان درخواست‌های خرید و مکانیزه شدن فرآیندهای تائید مدیریتی در دانشگاه­ها و پژوهشگاه­ها می شود. این سیستم به طور کامل در دانشگاه تهران پیاده سازی شده است. این سیستم با پیاده سازی در دانشگاه­ها و پژوهشگاه­های بزرگ، متوسط و کوچک عملکرد خوبی داشته و کاملا با نیازهای آنها هماهنگ شده است. تخصصی بودن فرآیندهای تامین کالا و خدمات، و نیز تدارکات و خرید در سازمان‌ها و دانشگاه‌های بزرگ مانند دانشگاه تهران، با وجود تعداد انبارهای فراوان و میلیون‌ها قلم کالا و عدم ارتباط و هماهنگی بین کارپردازان، کنترل فرایند خرید کالا را به صورت خارجی و داخلی بسیار دشوار نموده است.

شرکت راهکار مدیریت منابع مانی، با ارایه راهکار و تولید سیستم تدارکات فرآیندمحور انجام این امور را تسهیل نموده است. از جمله موارد قابل ارایه در این سیستم کنترل جریان خرید داخلی یا خارجی کالا، محاسبه قیمت تمام‌شده کالای خریداری شده از طریق برقراری ارتباط با سیستم انبار و حسابداری می‌باشد. همچنین علاوه بر موارد ذکر شده اتوماتیک شدن اسناد حسابداری مربوط به خرید و تدارکات یکی از دستاوردهای این راهکار می باشد.

 

 سیستم تدارکات فرآیندمحور دانشگاهی و پژوهشگاهی مانی، یکی از بهترین به روش های پیاده شده در دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور است

 

 

امکانات سیستم تدارکات فرآیندمحور

کلیه سندهای حسابداری سامانه تدارکات فرایند محور بصورت اتوماتیک در سامانه حسابداری تعهدی مانی ثبت می گردد.

 

راهکار دانشگاه تهران

سیستم تدارکات فرآیندمحور ویژه دانشگاه­ها و پژوهشگاه­های کشور شرکت مانی در دانشگاه تهران تحت نام سامانه تدارکات راه اندازی شده است. یکی از اهداف دانشگاه تهران پیاده سازی فرآیند تأمین کالا از مرحله درخواست کالا توسط کاربر تا تحویل کالا به درخواست کننده است که در قالب سامانه تدارکات به انجام رسید. از سال ۱۳۹۶ اقدام به پیاده سازی و استقرار این سامانه در واحدهای مختلف دانشگاه تهران شد که به‌صورت اتوماسیونی مرحله درخواست کالا و اخذ تاییدات لازم و مراحل خرید و انبارداری و تحویل به درخواست کننده را در بر می‌گرفت. این سامانه با سامانه‌های انبار و اموال، و حسابداری ارتباط مستقیم دارد. کلیه پرسنل دانشگاه از کاربران این سامانه به شمار می‌آیند و نظارت بر اجرای صحیح آن بر عهده اداره کل امور مالی و اداری دانشگاه است.

مزایاو امکانات سامانه تدارکات

شفاف سازی و قابلیت پی‌گیری درخواست‌ها

به روز بودن موجودی انبارها

به روز بودن اموال واحدها

قابلیت اخذ گزارشات مدیریتی

قابلیت ثبت اسناد خودکار حسابداری